PayPal

יד לאחים לא מוותרים על אף יהודי

ארגון יד לאחים הוקם ע"י הרב ליפשיץ וקומץ של פעילים, בשנת 1950. מטרתו הראשונית של הרב ליפשיץ היתה לעזור לעולים החדשים שכאשר הגיעו לארץ, עברו תהליך של חילון בכפיה. ארגון יד לאחים עזר לעולים להשתכן בישובים של שומרי מצוות, להכניס את ילדיהם למוסדות חינוך דתיים ולהמשיך לשמור על הצביון היהודי שהביאו איתם מארצות הגולה. יד לאחים" היה הארגון הראשון שניצב בחזית המאבק לשמירת הגחלת היהודית בקרב העולים החדשים מארצות תימן, מרוקו, תוניס, לוב, גרוזיה, ולימים גם עולי חבר העמים הרבים.


עם השנים הרחיב "יד לאחים" את תחומי פעילותו והחל לעזור לכל יהודי ויהודיה שנמצאים בסכנת התנתקות רוחנית מעם ישראל,  על ידי שלוש מחלקות עיקריות:
"מחלקת הטמיעה"- הפועלת למניעת התבוללות ומחלצת נשים יהודיות שנקלעו לכפרים ערביים ולקשרים עם בני מיעוטים וגויים.

 
"מחלקה למאבק במיסיון" -  הנאבקת במיסיון ובכתות, נלחמת בהתפשטותם בארץ באמצעים משפטיים, מיידעת את הציבור על פעילות מסיונרית ומושיטה יד לעזרה ליהודים תמימים שנשבו בזרועות המיסיון.


"מחלקת קליטה רוחנית" -  המחלקה מקיימת שיעורי תורה ומחזיקה בתי כנסת לעולים בערים שונות בארץ, מקיימת אירועי הווי וחיזוק רוחני לעולי חבר העמים ומסייעת למשפחות ברישום ילדיהם למסגרות חינוך תורניות, לקבלת חינוך יהודי אמיתי.


לכניסה לאתר של יד לאחים בעברית לחצו כאן


מאבק בטמיעה והתבוללות
ההתבוללות היא תופעה כואבת ומסוכנת, שממדיה גדלים בכל שנה. נשים ונערות יהודיות יוצרות קשרים רומנטיים עם בני מיעוטים. קשרים אלו מתפתחים על פי רוב על רקע מצוקה כלכלית, או נפשית בה מצויות הנערות היהודיות וכך הן מגיעות לקשרים בעיתים אלו, סובלות מניצול ואלימות לסוגיה, מתרחקות מבני משפחתן ונמצאות בסכנה של ניתוק מוחלט מעם ישראל וחלקן אף מתאסלמות.
הילדים הרבים הנולדים מקשרים אלו, גדלים בסביבה ערבית, כערבים לכל דבר. כל אחד מהם הוא אילן שלם שיכול להיגדע מעם ישראל לנצח.

 
מדי יום מגיעות אל יד לאחים פניות רבות של נשים ובני משפחותיהן המשוועים לעזרה, לאחר שבת משפחתם נקלעה לסבך של קשר כזה והם רוצים לעזור לה, אך עומדים חסרי אונים.

 
ארגון יד לאחים מטפל בבנות ובנשים אלו בכל המישורים, מספק להן עזרה נפשית וסוציאלית, ייעוץ משפטי,  תמיכה כלכלית וליווי רוחני שיעזור להן לעמוד על רגליהן ולהשתקם לגמרי.


יד לאחים לא מסתפק רק במתן עזרה, אלא עוסק לאורך כל השנה במניעה והסברה נגד תופעת ההתבוללות. מדי שבוע נערכים כנסים והרצאות ברחבי הארץ, באולמות ובמוסדות חינוך, בכנסים אלו מופיעות בפני הקהל, פעילות בארגון וניצולות שמספרות את סיפורן האישי ומהוות תמרור אזהרה עבור בנות אחרות, על מנת שלא יקלעו למצבים דומים.


לכניסה לאתר של יד לאחים בעברית לחצו כאן

 

מאבק במיסיון והכתות
פעילותם של המיסיונרים בישראל היא מהגבוהות בעולם. המיסיונרים רואים בהמרת דתם של יהודים ישראלים אל הדת הנוצרית הישג מיוחד.


בישראל פועלות כ-100 כתות שונות, חלקן של אותן קהילות דתיות. הפעילות המיסיונרית בישראל מבוצעת בעיקר ע"י כתות נוצריות גדולות, ומספר כתות קטנות נוספות.
המניע שלהם הינו מניע אידיאולוגי והם רואים בפועלם שליחות שמטרתה הכנסת כמה שיותר אנשים חדשים לדתם ייעוד חיים. על פי אמונתם, ככל שיהודים רבים יותר ימירו את דתם לנצרות, כך יתקרב מועד התגלותו של ישו הנוצרי כמשיח.


המיסיון והכתות בארץ נהנים מתקציבים שמנים של מיליוני דולרים המוזרמים אליהם לפעילות בארץ, על ידי מאמיניהם בכל העולם. התקציב העצום מאפשר להם פעילות רחבה ומתוחכמת. כתות רבות פועלות במסווה של ארגוני רווחה וחסד ומנצלות את מצוקתם של הפונים אליהם, עולים חדשים, ניצולי שואה וקשישים אחרים, גלמודים וחולים ומשפחות עניות, ובד בבד עם העזרה הכלכלית הם חווים שטיפת מוח מתוחכמת על מנת שישתכנעו להמיר את דתם.


ביד לאחים פועלים בנמרצות, באמצעים שונים, לסכל את ניסיונותיהם של המיסיונרים להמיר את דתם של יהודים בישראל. על מנת שהשושלת היהודית ששרדה דורות רבים וקשיים לא תנתק.


לכניסה לאתר של יד לאחים בעברית לחצו כאן


קליטה רוחנית והכוונה למוסדות חינוך
מהקמתו של ארגון יד לאחים עמדו הפעילים לימין העולים החדשים. מרומניה, הונגריה, מרוקו, אלג'יר, תוניס ולוב, דרך העלייה מבוכרה, גרוזיה וקווקז, קליטת העלייה החשאית מסוריה, ועד גלי העלייה ההמוניים ממדינות חבר העמים הרוסי. ארגון יד לאחים פועל רבות בתחום של קליטה רוחנית אם זה באמצעות הקמת בתי כנסת, ייסוד רשת שיעורי תורה ארצית, הקמת מדרשות וכו'.

 
אנשי המחלקה לרישום ילדים למוסדות תורניים מסייעים בפניות מיוחדות כדוגמת: קליטתם של ילדים מבתים הרוסים בפנימיות מתאימות, עזרה ברישום ילדים למוסדות שהיו סגורים בפניהם, ליווי צמוד לילדים מתקשים בלימודים על ידי מתן שיעורי עזר, מעקב אחר תהליך השתלבותם של הילדים במוסדות ועוד.

 
לכניסה לאתר של יד לאחים בעברית לחצו כאן

 

PrintTell a friend
Daronet Daronet Web Building
Jump to page content
YAD L'ACHIM - USA Contact Info: 1-866-923-5224 e-mail: info@YadLachim.org